Wykupiłem dostęp do akademii EITCA/AI

Jakiś czas temu postanowiłem na poważnie podejść do podniesienia swoich kwalifikacji z zakresu sztucznej inteligencji i dlatego też trafiłem na Akademię EITCA.

EITCA to certyfikat potwierdzający posiadanie tzw. umiejętności cyfrowych z różnych zakresów wiedzy typu cyberbezpieczeństwo, grafika komputorowa czy też właśnie sztuczna inteligencja. Certyfikat jest wydawany przez EITCI czyli Europejski Instytut Certyfikacji Informatycznej.

Do zakupu przekonała mnie obniżka ceny o 95% czyli dostęp zamiast kosztować 4980 PLN kosztował 249 PLN. I to było chyba najgorzej wydane 249 PLN w moim życiu.

Nie wiem jak jest w przypadku innych kursów, ale w przypadku akademii EITCA/AI to kurs jest po prostu bezwartościowy, są to filmiki skopiowane z YouTube’a, a dokładniej z kanału Google’a, a żeby być jeszcze dokładniejszym to chodzi o serię filmów A.I. Adventures prowadzoną przez pana Yufeng Guo.

Dodatkowo dystrybutor akademii EITCA/AI na teren Polski wprowadza potencjalnych nabywców w błąd. W opisie modułów jest napisane, że składają się one z 5 godzin wykładów i 10 godzin ćwiczeń. Wykłady opisałem jak wyglądają, a ćwiczeń nie ma w całym serwisie. Chyba, że chodzi o odnośniki do samouczków Google’a. No i stwierdzenie, że program pokrywa się z programem studiów podyplomowych jest aberracją.

Co do certyfikacji to też jest to jakiś absurd, są to po prostu testy wielokrotnego wyboru- czyli generalnie można przejść przez tę akademię nie pisząc ani jednej linijki kodu.

Co do zwrotu pieniędzy to też jest kiepsko. W regulaminie jest zapis, że owszem można chcieć zwrot pieniędzy, ale pod warunkiem, że nie zalogowało się do platformy e-learningowej.

Co do kontaktu z dystrybutorem kursów to kontaktu nie ma, zero odzewu na maile, nie odbierają telefonów. Można tylko przypuszczać czemu ta firma powstała, ale nie powiem 😉

Reasumując, jeśli wpadłeś na tak samo genialny pomysł żeby kupić dostęp do którejkolwiek akademii EITCA to zrezygnuj. Wejdź jak człowiek na Udemy albo na stronę Heliona i tam znajdź coś co pomoże Tobie w dziedzinie, która Cię interesuje. A jeśli chcesz jakiś certyfikat to też są przecież powszechnie znane certyfikaty wydawane przez różne firmy. W przypadku sztucznej inteligencji takim certyfikatem może być Tensorflow Developer Certifacte.

Nie polecam!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Sprawy okołoprogramistyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Wykupiłem dostęp do akademii EITCA/AI

 1. Anonim pisze:

  Dzięki za ten artykuł, ochroniłeś mnie przed stratą kasy

 2. Rafał pisze:

  Jak wyżej, dzięki za te konkretne informację, bo też prawie go wykupiłem.

 3. Agatka pisze:

  Dzięki za opinie. Właśnie miałam wykupić skuszona obniżką o 95%

 4. Marco Polo pisze:

  Miałam pecha i kupiłam zanim powstał ten artykuł. Dodatkowo zawsze jest u chmura google nawet jak kurs tego nie dotyczy.

 5. KD pisze:

  Dzięki za info. Niewiele brakowało a kupiłabym teb kurs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *